Joi, 2 iunie, dublă sărbătoare, și la Giurgiu, Înălțarea Domnului și Ziua Eroilor

Toți preșcolarii din municipiul Giurgiu primesc de 1 Iunie – Ziua Internațională a Copilului, mici cadouri din partea municipalității, constând în jucării, cărți și creioane colorate.

Astfel de pachete au fost împărțite astăzi de primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu, preșcolarilor de la Grădinița Dumbrava Minunată.

Acest gest de a oferi mici cadouri copiilor din toate grădinițele din Giurgiu (de stat și private), aprobat de Consiliul Local și finanțat din bugetul propriu,

vine să întregească efortul autorităților de sărbătorire a acestei zile printr-o serie de activități culturale, sportive și distractive.

Așadar, 1311 preșcolari au primit astăzi din partea reprezentanților Primăriei Giurgiu pungi cu carti de povești și de colorat, puzzle, minge, creioane, carioci si cretă colorată.

De asemenea, participantii la competițiile ce urmează să se desfășoare maine vor avea parte de premii din partea organizatorilor.

Ultima modificare: 31.05.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Pregătiri pentru 1 iunie